Azúrové pobrežie či Francúzska riviéra je nepochybne najprestížnejšia dovolenková lokalita celého Francúzska. Niet preto divu, že v minulých storočiach tu vyrástlo množstvo luxusných zámkov. Niektoré momentálne slúžia ako útočiská pre tých najnáročnejších cestovateľov a práve tieto tri patria medzi tie najlepšie.

Château de la Messardière

Château de la Messardière je pôvodne zámok postavený v 19. storočí. Momentálne to je jeden z najväčších a najprestížnejších hotelov v Saint-Tropez. Situovaný je v miernom svahu a ponúka tak panoramatický výhľad na nádhernú zátoku. Obklopujú ho prekrásne záhrady s celkovou plochou 25 akrov.

Francúzska riviéra

Hotel ponúka celkovo 62 izieb a 55 suít. Izby sú podľa plochy a orientácie rozdelené do šiestich kategórií. Najmenšie majú síce len 20 m², avšak k dispozícii je balkón s okúzľujúcim výhľadom. Ďalšie kategórie izieb majú vnútornú rozlohu okolo 30 m² a k dispozícii balkón či terasu. Najväčšie izby Prestige Rooms ponúkajú plochu 40 m² a veľkú terasu s výhľadom na zátoku Pampelonne. Suity majú rozlohu od 45 do 58 m², pričom väčšina z nich má vlastný balkón alebo terasu. Na výber je aj suita s dvomi spálňami. Pre milovníkov absolútnej elegancie a romantiky určite odporúčame jedinečné suity Pampelonne Suite a Château Suite, obe s čarovným výhľadom na zátoku.

Francúzska riviéra

Hotelové kúpele Valmont – Cinq Mondes SPA sa rozprestierajú priamo v srdci hotela. Hostia majú na výber množstvo masáží, procedúr a iných kúpeľných či skrášľovacích služieb, vďaka ktorým sa budete cítiť, ako inak, ako na zámku. Ďalej na Vás čaká nádherný vonkajší a vnútorný bazén, samozrejmosťou je privátna pláž Tropézina vzdialená pár minút od hotela. Zátoka Pampelonne naviac ponúka kvalitné zázemie pre vodné športy. Z výletov odporúčame návštevu neďalekého Saint-Tropez.

Francúzska riviéra

Château Eza

Luxusný butikový rezort Château Eza sa nachádza na úchvatnom mieste – približne 400 metrov nad úrovňou Stredozemného mora, a to na polceste medzi mestami Nice a Monako. V tomto 400 rokov starom zámku nájdete len 14 izieb a suít. A ten výhľad…

Francúzska riviéra

Zámok Château Eza bol kedysi rezidenciou švédskeho princa, čo je samo o sebe zárukou špičkového komfortu izieb a suít. Základné izby majú rozlohu približne 20 m², Superior Rooms sú o niečo väčšie, ponúkajú rozlohu 25 m² a k tomu balkón so skvostným výhľadom na Azúrové pobrežie. Podobne okúzľujúcim výhľadom Vás dostanú Deluxe Rooms, avšak na o niečo väčšej ploche, a to 40 m². Tri Junior Suites majú k dispozícii vlastnú terasu, na ktorej si okrem perfektného výhľadu ako na Azúrové pobrežie, tak aj na okolitú dedinku Eze, môžete vychutnať napr. raňajky. Fascinujúci Suite, kde pobýval sám švédsky princ, Vás uchváti dych berúcim výhľadom z úrovne 427 metrov nad Stredozemným morom a dobovou eleganciou na ploche 65 m².

Francúzska riviéra

Očarujúce výhľady na Azúrové pobrežie, dedinku Eze či hviezdami posiate nebo snáď môže viac skrášliť už len lahodný pokrm na Vašom stole počas obeda či večere s Vašou drahou polovičkou.

Francúzska riviéra

Château Saint-Martin

Jeden z najznámejších a najluxusnejších hotelov vo Francúzsku sa nachádza v malebnom historickom mestečku Vence, neďaleko mesta Nice. Ak premýšľate nad zaslúženou dovolenkou v oblasti Azúrového pobrežia, Château Saint-Martin & Spa je určite správna voľba. Naviac, poriadny kus samotného pobrežia budete mať ako na dlani, a to vďaka obdivovanému výhľadu z tohto čarovného miesta.

Francúzska riviéra

V Château Saint-Martin & Spa sa nachádza len 40 izieb a suít. Základné izby majú rozlohu do 30 m² a výhľad na okolité svahy. Hlavnou kategóriou ubytovania sú suity, ktorých sa „na zámku“ nachádza 35. Traditional Junior Suites majú rozlohu do 35 m² a výhľad do záhrad. Superior Junior Suites ponúkajú to, prečo tento hotel hostia milujú – balkón z kúzelným výhľadom na Azúrové pobrežie. Ich rozloha je 35 až 40 m². Deluxe Junior Suites sú ešte o niečo priestrannejšie a ponúkajú naviac vlastnú terasu, azúrový výhľad je samozrejmosťou. Skutočným pôžitkom sú Honeymoon Duplex Suite a One Bedroom Suite, s rozlohou až 69 m². Pre väčšie skupinky či milovníkov absolútneho súkromia je v Château Saint-Martin & Spa k dispozícii ešte šesť víl, s jednou až tromi spálňami, postupne pomenovanými Villa Riou, Villa Ponan, Villa Veran, Villa La Foux, Villa Saint-Lambert a nakoniec trojspálňová vila a klenot hotela, Villa Saint-Martin.

Francúzska riviéra

Hotelové kúpele Spa Saint-Martin sú často oceňované a považované za jedny z najlepších luxusných kúpeľov v celej Európe. Ponúkajú niekoľko kúpeľných miestností v nádhernom prostredí na celkovej ploche 400 m². Château Saint-Martin & Spa je ideálne miesto pre rôzne aktivity na Azúrovom pobreží. Zámok sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta Nice, o niečo ďalej sú mestá Cannes a Monako. Športovci tiež neobídu naprázdno, hosťom hotela sú k dispozícii dva tenisové kurty či bazén. Golfoví nadšenci určite ocenia neďaleké 18-jamkové golfové ihriská Country Club Cannes-Mougins a Monte-Carlo Golf Club. Pre deti je pripravený detský klub Martin’s Club s vyškolenými animátormi a bohatým programom.

FINE TRAVEL

Máte záujem o nezáväznú ponuku na mieru alebo ďalšie informácie?

Kontaktujte nás!