Ak chcete spoznať Dubaj z trochu inej stránky, nie je lepšia cesta ako navštíviť tradičné miesta života beduínov – púštne duny a oázy. Práve v púšti sa totiž nachádza rezort Al Maha, luxusný komplex pripomínajúci naozajstnú oázu, z ktorého priam dýcha odkaz tradičnej beduínskej kultúry. Zažite tak trochu únik mimo civilizáciu, tak trochu dobrodružstvo v púšti, rezort Al Maha je na oboje ako stvorený.

Dubaj

Ubytovanie

Základnou kategóriou ubytovania v rezorte sú ako inak suity Bedouin. Na ploche 75 m² poskytnú ideálny priestor pre páry, ktoré sa chcú vcítiť do kože beduínov. K tomu im určite dopomôže aj tematické vybavenie samotných suitov vrátane tradičného ručne vyrobeného arabského nábytku. Naviac, zvlažiť sa môžu v privátnom bazéne 4 x 5 m.

Dubaj

Pre viac osôb sú určené Royal suite a Emirates suite s dvoma spálňami, ktoré pojmú až 4 hostí, či najväčší Presidential suite s troma spálňami pre 6 osôb a s rozlohou 530 m². Samozrejme, aj tieto suity majú privátny bazén so samostatnou reguláciou teploty vody.

Dubaj

Gastronómia

Aj keď má rezort len jednu reštauráciu, o to väčšie kulinárske zážitky v nej môžete očakávať. Pod patronátom ju totiž má známy a oceňovaný šéfkuchár David Miras. Al Diwaan je reštaurácia s tými najlahodnejšími pokrmami, z čerstvých surovín z rôznych kútov sveta a vysoko hodnotená je aj v rebríčku dubajských reštaurácií. Ak sa k tomu pridá nádherný výhľad na piesočné duny, Vaše jedlo bude pre Vás ozajstným pohladením na duši. Len o úroveň vyššie nad reštauráciou je situovaný bar The Terrace, kde sa pri pohľade na nehostinnú púšť občerstvíte osviežujúcim kokteilom či inými nápojmi.

Dubaj

Všetky suity sú mimochodom dostatočne priestranné a vybavené na to, aby Vám personál pripravil stôl priamo u Vás „doma“. Prípadne si môžete dopriať dávku romantiky a povečerať priamo v púšti pod oblohou plnou žiarivých hviezd.

Spa & Wellness

Hotelové kúpele Timeless Spa Vám budú pripadať ako pravá oáza osvieženia a oddychu v zajatí púšte. Rozmanité procedúry či masáže si môžete dopriať priamo v kúpeľných priestoroch či vo Vašom suite. 

Dubaj

Aktivity

Všadeprítomnú púšť Vám rezort Al Maha bližšie predstaví prostredníctvom viacerých aktivít. Medzi najobľúbenejšie patria jazdy v terénnych autách piesočnými dunami, prezentácia siedmich vzácnych sokolov, ktoré rezort vlastní, či jazda na ťavách. Vyskúšať si tu môžete taktiež lukostreľbu alebo sa jednoducho vybrať na pravé púštne safari.

Dubaj

FINE TRAVEL

Máte záujem o nezáväznú ponuku na mieru alebo ďalšie informácie?

Kontaktujte nás!