Najvyšší mrakodrap, najväčšie obchodné centrum či najluxusnejší hotel na svete? To všetko nájdete v Dubaji, momentálne štvrtej najnavštevovanejšej destinácii planéty, ktorú ročne navštívi už viac ako 15 miliónov cestovateľov, a ktorá je vďaka priamym letom z našich končín čoraz viac obľúbená aj medzi Slovákmi. Osobne sme preto navštívili a „skontrolovali“ tie najlepšie hotely, kde sa aktuálne v Dubaji môžete ubytovať, či už plánujete ničím nerušenú dovolenku, poctivé nákupy, rôznorodé aktivity s deťmi alebo jednoducho všetko dohromady. 

Dubaj!

Madinat Jumeirah

Očarujúci komplex Madinat Jumeirah tvoria od konca roka 2016 už 4 luxusné hotely – najnovší Al Naseem, ďalej stálice Al Qasr, Dar Al Masyaf a Mina A’Salam. Väčšinu budov obklopujú romantické vodné cestičky, po ktorých premávajú loďky slúžiace ako vodné taxi v rámci celého komplexu. Či už máte záujem o izbu alebo suitu, v rámci hlavnej budovy jedného z hotelov alebo skôr v privátnejších domoch v časti Dar Al Masyaf, tu si prídete určite na svoje. Súčasťou komplexu sú aj luxusné vily Malakiya, ktoré sú určené pre najnáročnejších návštevníkov. Jedná sa o dvoj a trojspálňové vily s vlastným bazénom a rozlohou od 275 m² do 531 m².

Uprostred Madinat Jumeirah

Komplex je asi posledné miesto na svete, kde by ste si nedokázali uspokojiť Vaše kulinárske chúťky. Veď uznajte – nájdete tu vyše 40 rôznych reštaurácií, kaviarní, barov či salónikov. A to, že sa v Madinat Jumeirah rozhodne nebudete nudiť, Vám môžeme pokojne garantovať. Veľmi obľúbeným je tunajšie tradičné arabské trhovisko Souk Madinat Jumeirah. Nájdete tu 75 butikov s módou, šperkami, umením, či olejmi a korením. Všetci hostia rezortov Madinat Jumeirah majú ďalej voľný vstup do obľúbeného dubajského vodného parku Wild Wadi, okrem toho komplex ponúka mnoho ďalších športových aktivít. Tie si môžete dopriať aj na dvojkilometrovej pláži, ktorá komplexu náleží. Za zmienku takisto stojí Madinat Theatre, kde sa odohrávajú rôzne kultúrne predstavenia a živé vystúpenia.

Famózna reštaurácia Pai Thai

Burj Al Arab

Najluxusnejší hotel sveta, perla Dubaja či jediný sedemhviezdičkový rezort na svete – pod všetkými týmito prirovnaniami sa skrýva jeden jediný hotel – Burj Al Arab. Pravdepodobne najznámejší hotel na svete sa pyšne vypína do výšky 321 metrov a ponúka absolútny luxus a služby špičkovej kvality. Nechajte sa z letiska priviezť Rolls-Royceom či prileťte vrtuľníkom na známy heliport a začnite nasávať atmosféru výnimočnosti. 

Jumeirah Resorts v celej svojej nádhere

V Burj Al Arab sa pravdepodobne riadia heslom – ak luxus, tak vo veľkom. Veď uznajte – základná kategória ubytovania sú dvojposchodové suity s jednou spálňou a rozlohou 170 m². Obľúbenou kategóriou sú panoramatické suity, ktoré majú po obvode sklo a poskytnú Vám tak dych berúci výhľad na mesto Dubaj či azúrové vody Arabského zálivu. Pre najnáročnejších sú pripravené dvoj a troj spálňové suity rozprestierajúce sa na 335 m², resp. 670 m². 

K prvotriednemu luxusu určite patria prvotriedne kúpele. Talise Spa v Burj Al Arab je situované 150 metrov nad hladinou mora. V tejto výške si doprajete najkvalitnejšie kúry a procedúry na svete, a to myslíme smrteľne vážne. Veď kúpele Talise boli v minulosti zvolené ako najlepšie hotelové kúpele na svete.  

Talise Spa

Služby privátneho komorníka, transfer z letiska hotelovou helikoptérou na 28. poschodie hotela či zapožičanie vysnívaného auta – to je len zlomok služieb, ktorými Vás Burj Al Arab bude rozmaznávať. Rôzne na mieru šité exkurzie, nekonečné možnosti športového či kultúrneho vyžitia v meste Dubaj či mimo alebo brázdenie azúrových vôd luxusnou jachtou – jednoducho tu sa nudiť rozhodne nebudete!

Privátne stolovanie na úrovni – reštaurácia Al Muntaha

Four Seasons Resort Dubai at Jumeirah Beach

Perfektná lokalita, perfektné služby, perfektné všetko! Nič iné sa nedá očakávať od Four Seasons, reťazca, ktorý sa v Dubaji pustil tak trochu do boja s veternými mlynmi – teda megalomanskými projektmi tunajších šejkov, ale ktorý to zvládol jednoducho perfektne. Nie je pritom prekvapením, že veľké mená svetovej gastronómie ako COYA, Jean-Georger či Nusr-et čakali a nakoniec otvorili svoje reštaurácie práve pri tomto skvostnom rezorte.

Výhľad z Four Seasons Jumeirah Beach

Four Seasons Resort Jumeirah Beach ponúka necelých 240 izieb a suit, čím sa na dubajské pomery stále radí skôr medzi butikové rezorty. Základné izby tu začínajú na kráľovskej rozlohe 70 m², pre náročných sú pripravené suity Jumeirah a Four Seasons, a pre tých najnáročnejších Penthouse, Presidential či Royal Suite s rozlohou až 600 m². 

Ubytovania à la Four Seasons

Napriek nespočetným možnostiam, ktoré rezort ponúka, je takisto výborným štartovacím bodom pre Vaše výlety a aktivity po Dubaji. Veď napr. k Dubai Mall a Burj Khalifa to máte do 15 minút taxíkom.

One&Only The Palm

Ako už napovedá samotný názov jedného z dubajských klenotov reťazca One&Only, rezort The Palm sa nachádza na povestnej dubajskej palme. Kombinácia maurskej a andalúzskej architektúry obohatená súčasnými arabskými prvkami evokuje pocit neskonalej elegancie. Bohaté okolité záhrady či mnoho kaskádových fontán zvýrazňujú výnimočnosť tohto luxusného rezortu.

One & Only!

Rezidenčne dizajnový hotel ponúka ako štandardné izby, ktoré sa nachádzajú najmä v hlavnej hotelovej budove Manor House, tak špeciálne suity či luxusné priestranné plážové vily. Základné izby majú rozlohu 65 m², o niečo väčšie izby 80 m². Suity majú rozlohu od 100 m², z toho niektoré sú k dispozícii s bazénom o ploche 20 m². Náročným klientom odporúčame plážové vily, ktoré sa v rezorte nachádzajú štyri a náleží k nim bazén s plochou 30 m².

Pohoda na Palme

V hotelových kúpeloch svetoznámej značky Guerlain Spa sa nachádza deväť suitov a poskytujú dostatočný priestor pre ničím nerušené lahodné masáže, príjemné kúry a mnohé ďalšie ozdravné procedúry. V rezorte sa nachádza aj salón krásy, v rámci ktorého odporúčame najmä služby štúdia manikúry a pedikúry pod záštitou jedného z najuznávanejších mien v odvetví Bastiena Gonzalesa či kadernícke štúdio Alexandra Zouariho.

FINE TRAVEL

Máte záujem o nezáväznú ponuku na mieru alebo ďalšie informácie?

Kontaktujte nás!