Ostrov Maurícius v Indickom oceáne sa stal v poslednej dobe vyhľadávanou destináciou aj medzi Slovákmi, obzvlášť pre účely rodinnej dovolenky. Preto sme sa zamerali na tie najlepšie rezorty, ktoré ostrov momentálne pre pohodovú rodinnú dovolenku ponúka.

 

One&Only Le Saint Géran

One&Only Le Saint Géran je dlhodobo overenou voľbou pre náročných hostí, ktorí hľadajú maximálne pohodlie a súkromie. Nachádza sa na východnom pobreží Maurícia na súkromnom polostrove v okolí Belle Mare, vzdialenom 65 km od letiska. Či už ste dvojica alebo rodina s deťmi, strieborno-biele piesočnaté pláže a nespočetné kokosové palmy si Vás zaručene podmania. Zatiaľ čo otvorené more a útesom chránená strana polostrova je ideálnym miestom pre kúpanie a oddych, lagúna je venovaná rozmanitým vodným športom. Rezort sa nachádza neďaleko vraku lode Le Saint Géran, zvečneného v románe Paul et Virginie.

Mauricius

Každá zo 166 suít rezortu je zariadená v štýle spájajúcom vyberaný vkus, honosnosť a priestrannosť. Všetky majú k dispozícii súkromný balkón alebo terasu s výhľadom na oceán alebo do zátoky a zadný vchod do tropickej záhrady.

Mauricius

K rezortu patrí 9-jamkové golfové ihrisko navrhnuté profesionálom Garym Playerom a päť osvetlených tenisových kurtov. Kobaltovo modrá lagúna je ideálnym miestom nielen pre plávanie a potápanie, ale je centrom viacerých vodných športov. Pre deti sú na plávanie špeciálne upravené miesta na pláži a o ich zábavu sa postará klub KidsOnly. Z lokálnych atrakcií nesmieme zabudnúť na rozľahlú botanickú záhradu či interaktívnu prehliadku zrekonštruovanej továrne na cukrovú trstinu. Neďaleký Chamarel sa pýši nádherným vodopádom a pieskom v siedmich rôznych farbách, ktorý je zaujímavou geologickou atrakciou.

Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa

Luxusný rezort zo siete Beachcomber Hotels sa rozprestiera priamo na pláži v blízkosti hory Le Morne Brabant. Je rovnako úchvatný, ako táto prírodná rarita. Nájdete tu všetko, aby ste si naplno mohli vychutnať svoj pobyt na prekrásnom juhozápadnom cípe ostrova Maurícius.

Mauricius

 

Pestré možnosti ubytovania robia tento rezort ideálnym odpočinkovým miestom pre páry túžiace po romantike v súkromí, ako aj pre rodiny s deťmi. Páry si môžu zvoliť z Junior Suites (65 m²) alebo rozľahlejších Senior Suites (115 m²). Prepojením dvoch suít vzniknú priestranné Family Suites, ktoré sú vhodné najmä pre rodiny s deťmi. Všetky suity sú navyše dostupné vo variante Club, ktorá je pre hostí bránou k výhodám hotelového klubu a k ešte atraktívnejšiemu umiestneniu pri pláži. Priamo pri pláži sa nachádza aj najluxusnejšia kategória ubytovania, ktorou sú vily (rozloha 400 m²) so súkromným bazénom a kapacitou až osem osôb.

Mauricius

Svoje telo môžete okrem posilňovne rozhýbať pri tenise, futbale či plážovom volejbale. Spolupráca so susedným sesterským rezortom Paradis Hotel & Golf Club sprístupňuje hosťom prvotriedne golfové ihrisko a širokú paletu vodných športov. Pre zvedavcov sú pripravené početné exkurzie, pri ktorých môžete navštíviť miestne turistické zaujímavosti. Nezameniteľné prírodné úkazy v okolí môžete spoznávať aj zo sedla horských bicyklov, z kajaku alebo cez sklenené dno člna. O tých najmenších bude medzitým postarané v detskom klube.

Four Seasons Resort Mauritius at Anahita

Four Seasons Resort at Anahita predstavuje luxusné útočisko v srdci Indického oceánu pre každého, kto hľadá romantiku, oddych pri golfe či nekonečné príležitosti pre dobrodružstvá na ostrove Maurícius. Komplex sa nachádza na východnom pobreží ostrova v Beau Champ vzdialeného 35 km od letiska. Patrí k nemu súkromný ostrov obklopený tromi plážami, ktorý je s pevninou prepojený dreveným mostom.

Mauricius

K dispozícii je dohromady 136 luxusných víl a rezidencií v priestrannom tropickom štýle a dizajne zvýrazňujúcom krásy okolia. Jednospálňové vily sú postavené v štyroch variáciách. Ak cestujete s početnejšou rodinou alebo priateľmi, môžete si vybrať niektorú z luxusných dvoj až šesť spálňových rezidencií situovaných na pevnine. Každá rezidencia má vlastný bazén, záhradu s veľkou terasou či vonkajšiu sprchu.

Mauricius

Pýchou rezortu je 18 jamkové golfové ihrisko navrhnuté profesionálnym golfistom Erniem Elsom. Obklopené tyrkysovou lagúnou predstavuje skutočné majstrovské dielo a miestny golfový klub umožňuje zážitok pre všetkých hostí bez ohľadu na ich skúsenosti s týmto športom. K dispozícii sú aj tenisové kurty, bazény a fitnes centrum. Deti ako aj teenageri majú o zábavu postarané v detských kluboch s bohatým programom. Rezort je takisto domovom vzácnych obrích suchozemských korytnačiek.

 

Constance Prince Maurice

Constance Le Prince naplno ťaží z idylického umiestnenia na severovýchodnom pobreží Maurícia. Rozprestiera sa na 60 hektároch takmer nedotknutej prírody, ktorá vytvára obdivuhodné tropické záhrady so vzácnou vegetáciou. Tyrkysová farba lagúny sa priam umelecky prelína so sviežou zeleňou a bielym pieskom priľahlých pláží.

Mauricius

Ubytovať sa môžete v jednom z 89 luxusných apartmánov a víl. Pre rodiny sú ideálnou voľbou rozľahlejšie Family suity alebo súkromné vily. Deväť z týchto víl má priamy prístup na pláž a vyhrievaný súkromný bazén. Tri vily bez bazénu sa pre zmenu týčia na koloch ponad rybiu rezerváciu lagúny. Klenotom rezortu je kráľovská Princely Villa, ktorá na ploche 350 m² spája dva Junior suity s vilou a okrem dvoch bazénov disponuje tromi terasami, z ktorých každá čelí rozdielnej časti oceánu a lagúny.

The Oberoi Mauritius

Štýlový rezort Oberoi sa rozprestiera pozdĺž Baie aux Tortues na severozápadnom pobreží Maurícia, približne 15 km od hlavného mesta Port Louis. Kreatívna architektúra uprostred subtropických záhrad a 600 metrov dlhá pláž ponúkajú ideálne prostredie pre vychutnanie si krás tohto idylického ostrova.

Mauricius

Rezort ponúka 48 elegantných suít Luxury Pavillion s rozlohou 70 m² a terasou s výhľadom na zelené záhrady a Indický oceán. Pre absolútny relax v súkromí sú k dispozícii Luxury vily s privátnou záhradou a otvoreným altánkom. Ďalšie vily majú navyše v záhrade súkromný bazén o veľkosti 4,5 x 8 m. Vlajkovou loďou rezortu sú vily Royal, ktoré ponúkajú na ploche 650 m² okázalú exotickú záhradu, bazén s rozmermi 4 x 12 m a altánok s výhľadom na more.

FINE TRAVEL

Máte záujem o nezáväznú ponuku na mieru alebo ďalšie informácie?

Kontaktujte nás!