Seychely – to sú najmä úchvatné pláže, jedinečná fauna a flóra a celkovo 115 ostrovov rôznych veľkostí. Zamerali sme sa na tie privátne a vybrali na nich tie najlepšie rezorty pre Vašu dovolenku.

Frégate Island Private

Rezort Frégate Island Private – to je spolu 17 super luxusných víl na ostrove s rozlohou niečo vyše 2 km². Nájdete tu sedem pláží, pričom jedna z nich, Anse Victorin, je považovaná za vôbec jednu z najkrajších na svete. Majitelia ostrova veľmi starostlivo pristupujú k ochrane a rehabilitácii vzácnych druhov zvierat, takže sa tu stretnete s ohrozenými korytnačkami obrovskými či viac ako 100 druhmi vtákov.

Seychely

Jednospálňové vily majú rozlohu 400 až 430 m² a ponúkajú dostatok komfortu pre dvoch dospelých s dvoma deťmi. Dvojspálňové vily sú vhodné pre štyri dospelé osoby a dve deti a majú celkovú plochu 570 až 700 m². Všetky vily majú dve kúpeľne, pričom v každej sa nachádza vonkajšia sprcha. Každá vila má taktiež k dispozícii vlastné „buggy“ pre prepravu po ostrove. Na „streche“ ostrova, na vrchole kopca, sa nachádza Banyan Real Estate – komplex piatich budov, v ktorom sa o Vás postarajú ako o naozajstných kráľov. Veď po ruke budete mať vlastný personál či šéfkuchára. K tomu pridajte očarujúci výhľad na Indický oceán, pláže ostrova či okolitú tropickú vegetáciu.

Seychely

Nad útesom ostrova sú situované hotelové kúpele Rock Spa. Vybrať si môžete z množstva procedúr a terapií, pričom dôraz sa tu dáva na ajurvédsku medicínu. Pred tým, než sa necháte hýčkať príjemnými masážami či kúpeľmi, na Vás čaká individuálna konzultácia o Vašich preferenciách s terapeutom.

Seychely

Okrem spomínaných nádherných pláží si na ostrove užijete vody Indického oceána aj prostredníctvom viacerých vodných športov. Úžasnú faunu a flóru ostrova preskúmate na bicykli alebo peši, k dispozícii je ochranca prírody ostrova, ktorý Vás môže sprevádzať. Na obľúbenú tradičnú rybačku máte možnosť vyraziť s lokálnym seychelským rybárom. Rezort Vám taktiež pripraví výlety na okolité ostrovy presne podľa Vašich požiadaviek. Pre deti je pripravený detský klub s množstvom aktivít a lektorov.

North Island

North Island je súkromný ostrov s dĺžkou približne 2,5 km a šírkou 1,5 km, na ktorom sa však nachádza len 11 víl. Ostrov je občas prezývaný aj Noemova archa, a to z dôvodu, že sa tu v posledných rokoch veľmi dbá na obnovu a zveľadenie pôvodnej fauny a flóry. Ak hľadáte tropický raj v Indickom oceáne, North Island je určite jeden z najvážnejších kandidátov.

Seychely

Aby vily dokonale zapadli do tunajšej filozofie starostlivosti o ochranu prírody, sú vybudované seychelskými a africkými remeselníkmi z dreva, opracovaného kameňa a slamy. Vily 1 až 10 majú rozlohu 450 m² a nájdete v nich hlavnú spálňu a ďalšiu izbu, ktorá sa dá prispôsobiť ako spálňa pre deti, čiže sú tu vítané nielen zamilované páry, ale aj rodiny s deťmi. Vily majú dve kúpeľne, jednu vnútornú a druhú vonkajšiu, vonku je tiež situovaný súkromný bazén. Všetky vily sa nachádzajú pri východnej pláži ostrova, užívať si tu tak môžete neopísateľné východy slnka. Vila 11, inak nazývaná aj Villa North Island, je posadená na menšom útese, z ktorého si takisto vychutnáte hlavne východy slnka či výhľad na Indický oceán. Táto vila rozhodne patrí medzi tie najlepšie, aké na Seychelách nájdete. 

Seychely

Na North Island si užijete celkovo štyri nádherné pláže, viaceré vodné športy či samotný mierne hornatý ostrov. Preskúmať ho môžete na bicykli či peši, z viacerých vyššie položených miest sa Vám naskytne pohľad, na ktorý len tak nezabudnete. Ako sa na ostrovy na Seychelách patrí, aj tu máte možnosť pod dozorom inštruktorov vyskúšať potápanie. Pre dobrodruhov sú pripravené exkurzie na okolité ostrovy či rybárčenie.

Enchanted Island

Enchanted Island Resort sa nachádza na menšom ostrovčeku v prostredí najkrajšej morskej rezervácie na Seychelách – Sainte Anne Marine Park. Nájdete tu len 10 víl, každú s privátnym prístupom na pláž, vlastným bazénikom a vonkajšou sprchou. Rezort je tak vhodný najmä pre zamilované páry. Pre veľké skupiny hľadajúce naozajstné dobrodružstvo v Indickom oceáne stojí za zváženie prenájom celého ostrova, ktorého kapacita činí 24 osôb.

Seychely

Na vrcholku ostrova sa na ploche 350 m² nachádzajú kúpele Serena Spa. V troch pavilónoch nájdete vlastnú parnú komoru, sprchu a terasu s výhľadom na Indický oceán a bohatú okolitú vegetáciu. Príjemné masáže či ďalšie procedúry si tak máte možnosť dopriať v kľudnom a okúzľujúcom prostredí.

Seychely

Aj keď ostrov patrí medzi tie menšie, rezort ponúka zázemie viacerým aktivitám. Nechýba posilňovňa, menšie centrum vodných športov či bazén s kontrolovanou teplotou vody. Návštevníkom samozrejme odporúčame navštíviť aj morskú rezerváciu Sainte Anne Marine Park.

Four Seasons Resort Seychelles at Desroches Island

Otvorenie druhého rezortu od Four Seasons na Seychelách je síce naplánované až na začiatok roka 2018, už teraz sa však môžete pokochať prvými fotkami z miesta, na ktorom bude na výber celkovo 71 víl a rezidencií, každá s bazénom a priamym vstupom na pláž.

Seychely

Snáď už len stačí podotknúť, že tých pláží je okolo ostrova Desroches približne 14 km…

Seychely

 

FINE TRAVEL

Máte záujem o nezáväznú ponuku na mieru alebo ďalšie informácie?

Kontaktujte nás!