North Island je súkromný ostrov s dĺžkou približne 2,5 km a šírkou 1,5 km, na ktorom sa však nachádza len 11 víl. Ostrov je občas prezývaný aj Noemova archa, a to z dôvodu, že sa tu v posledných rokoch veľmi dbá na obnovu a zveľadenie pôvodnej fauny a flóry. Ak hľadáte tropický raj v Indickom oceáne, North Island je určite jeden z najvážnejších kandidátov.

Seychely

Ubytovanie

Aby vily dokonale zapadli do tunajšej filozofie starostlivosti o ochranu prírody, sú vybudované seychelskými a africkými remeselníkmi z dreva, opracovaného kameňa a slamy. Vily 1 až 10 majú rozlohu 450 m² a nájdete v nich hlavnú spálňu a ďalšiu izbu, ktorá sa dá prispôsobiť ako spálňa pre deti do 19 rokov, čiže sú tu vítané nielen zamilované páry, ale aj rodiny s deťmi. Vily majú dve kúpeľne, jednu vnútornú a druhú vonkajšiu, vonku je tiež situovaný súkromný bazén. Všetky vily sa nachádzajú pri východnej pláži ostrova, užívať si tu tak môžete neopísateľné východy slnka.

Seychely

Vila 11, inak nazývaná aj Villa North Island, je posadená na menšom útese, z ktorého si takisto vychutnáte hlavne ranné východy slnka či výhľad na Indický oceán. Táto vila rozhodne patrí medzi tie najlepšie, aké na Seychelách nájdete.  

Seychely

Gastronómia

Na North Island sa stretnete s konceptom „no menu“, čo znamená, že šéfkuchár s Vami preberie Vaše kulinárske preferencie a túžby osobne a podľa toho Vám zostaví jedálniček. Všeobecne sa tu stretnete hlavne s príchuťami tradičnej kreolskej, francúzskej či juhoindickej kuchyne. V súlade s filozofiou ochrany a zveľaďovania fauny a flóry Seychel, aj gastronómia ostrova čerpá najmä z najlepších prírodných zdrojov ostrova.

Vaše jedlo si v podstate môžete vychutnať kdekoľvek na ostrove – v priestoroch obklopených nádhernými stromami pri zázemí ostrova, na pláži či v súkromí Vašej vily. Samozrejmosťou je veľký výber veľkých vín či šampanského z bohatej vínnej pivnice. Občerstvenie v podobe chutného kokteilu či nápoja si môžete dopriať taktiež v dvoch baroch na ostrove.   

Seychely

Spa & Wellness

Kúpele na ostrove sa nachádzajú na miernom útese v rohu ostrova neďaleko hlavného bazéna. Doprajete si tu tak príjemné masáže a procedúry pri výhľade na nekonečný Indický oceán. Podobne ako pri gastronómii, aj v prípade procedúr najskôr individuálne s terapeutom preberiete Vaše potreby a preferencie a potom sa už môžete nechať hýčkať ako nikdy predtým.

Seychely

Aktivity

Na North Island si užijete celkom štyri nádherné pláže, viaceré vodné športy či samotný mierne hornatý ostrov. Preskúmať ho môžete na bicykli či peši, z viacerých vyššie položených miest sa Vám naskytne pohľad, na ktorý len tak nezabudnete. Ako sa na ostrovy na Seychelách patrí, aj tu máte možnosť pod dozorom inštruktorov vyskúšať potápanie. Pre dobrodruhov sú pripravené exkurzie na okolité ostrovy či rybárčenie.

Seychely

FINE TRAVEL

Máte záujem o nezáväznú ponuku na mieru alebo ďalšie informácie?

Kontaktujte nás!