Vcíťte sa do kože Robinsona Crusoea a majte stále po ruke Piatka. Práve svetoznámy román od Daniela Defoa poslúžil ako inšpirácia pre výnimočný rezort nachádzajúci sa v atole Baa na jednom z najväčších ostrovov Maldív. Napriek rozlohe ostrova (1 400 m x 400 m) tu nájdete len 55 víl, ktoré sú elegantne zakomponované do bohatej vegetácie. A ako správny Robinson Crusoe, aj Vy budete mať po ruke oddaného Mr. Friday, inými slovami komorníka, ktorý je pripravený plniť Vaše želania.

Maledivy

Ubytovanie

Pomerne nízke množstvo víl poskytuje priestor pre ich väčšiu plochu. Veď najmenšia kategória ubytovania Crusoe Villa ponúka kráľovských 235 m², pričom k dispozícii je aj varianta s privátnym bazénom. Ďalej sú na ostrove Soneva Fushi vily, či už s jednou alebo dvoma spálňami a plochou od 395 m². Opäť je varianta s bazénom alebo bez. 

Crusoe suity sú ešte priestrannejšie, k dispozícii sú s jednou, dvoma či dokonca troma spálňami. Špeciálne vily majú dokonca až štyri spálne a ich plocha dosahuje neuveriteľných 1 720 m².

Maledivy

Gastronómia

V hlavnej reštaurácii rezortu Mihiree Mitha naštartujete svoj deň výbornými raňajkami, pri ktorých nemôže chýbať čerstvé ovocie, džúsy či viac ako 20 druhov syrov. Počas obeda si tu pochutnáte na práve ulovených rybách z okolitých vôd, rozmanitých šalátoch či sushi. Určite neodoláte dezertu v podobe domácej zmrzliny vo viac ako 60 príchutiach, vrátane tých exotickejších ako rozmarín či piňa colada.

Reštaurácia Nine nesie názov podľa počtu spôsobov prípravy pokrmov, tešiť sa tu môžete na pestré večere východných a ázijských chutí. Uprostred bujnej vegetácie ostrova je situovaná reštaurácia s príznačným názvom Fresh in the garden a príchuťou Stredomoria. Opomenúť nemôžeme ani reštauráciu By the beach s japonskou a kórejskou kuchyňou, či bary Bar(a) Bara a By the Bar. Čerešničkou na torte je určite vinotéka, ktorá obsahuje viac než 7 tisíc špičkových vín či koňakov z celého sveta.

Maledivy

Spa & Wellness

Kúpele v rezorte prevádzkuje známa sieť Six Senses, ktorá je zárukou kvalitných ozdravných procedúr a terapií, pričom tu často hosťujú špičkové terapeutky z Veľkej Británie. Samozrejmosťou sú prípravky založené výlučne na prírodnej báze. Neostáva už nič iné, ako si vychutnať rozmanité masáže, akupunktúru či iné príjemné procedúry.

Maledivy

Aktivity

Z mnohých aktivít určite stojí za zmienku tunajšie open air kino Cinema Paradiso, ktoré je so šírkou plátna 13,8 m najväčšie na Maldivách. Pod oblohou posypanou hviezdami si tak môžete užívať výborné filmy priamo na pláži. Podobne výnimočné je malé observatórium, ktoré sa nachádza v strede ostrova obklopené bohatými záhradami.

Maledivy

Z ďalších zaujímavých aktivít netreba opomenúť ani plavbu na tradičnej maldivskej plachetnici, piknik v štýle Robinsona Crusoea či prenocovanie na malom súkromnom ostrovčeku. Rôzne vodné a iné športové aktivity, potápanie v okolitých vodách plných života a detský klub sú samozrejmosťou.

Maledivy

FINE TRAVEL

Máte záujem o nezáväznú ponuku na mieru alebo ďalšie informácie?

Kontaktujte nás!